2016ko Senaturako Hauteskundeak. Aldarrikatutako hautagaitzak Araba/Álava
Aldarrikatutako hautagaitzak
2016ko Senaturako Hauteskundeak. ARABA/ÁLAVA
1. UNIDOS PODEMOS (PODEMOS/AHAL DUGU-IU-EQUO)
- 1. Elvira García Díaz (PODEMOS/AHAL DUGU).
- Ordezko 1: María Gema Zubiaurre Urquiri (PODEMOS/AHAL DUGU).
- Ordezko 2: Pedro María de Viana García-Salazar (PODEMOS/AHAL DUGU).
- 2. María Concepción Palencia García (PODEMOS/AHAL DUGU).
- Ordezko 1: Olga Uruñuela Cuenca (PODEMOS/AHAL DUGU).
- Ordezko 2: Iñaki Larrimbe Ibáñez (PODEMOS/AHAL DUGU).
- 3. Ángel Mesón Miguel (PODEMOS/AHAL DUGU).
- Ordezko 1: Francisco Javier García Tejedor (PODEMOS/AHAL DUGU).
- Ordezko 2: María Soledad del Barco García (IU).
Igo »
2. PARTIDO POPULAR (PP)
- 1. Iñaki Oyarzábal de Miguel.
- Ordezko 1: Alicia Ruiz de Infante Aguirre.
- Ordezko 2: Miguel Garnica Azofra.
- 2. Jorge Ibarrondo Bajo.
- Ordezko 1: María del Carmen López de Ocariz López de Munain.
- Ordezko 2: Javier Ruiz de Arbulo Cerio.
- 3. Marta Alaña Alonso.
- Ordezko 1: Ana Salazar Aguayo.
- Ordezko 2: Alfredo Iturricha Yániz.
3. EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)
- 1. Almudena Otaola Urkijo.
- Ordezko 1: Rosa Peral Díaz.
- Ordezko 2: Gerardo Bengoa Fernández de Gobeo.
- 2. Juan Carlos Medina Martínez.
- Ordezko 1: Joseba Amondo Eskutza.
- Ordezko 2: Mirentxu Astola Legarreta.
- 3. Zuriñe Rodríguez Bergara.
- Ordezko 1: Rubén Barrena Fernández de Romarategui.
- Ordezko 2: Karmele Martínez de Santos Saldaña.
4. PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) [PSE-EE (PSOE)]
- 1. Julia Liberal Liberal.
- Ordezko 1: Juan Jesús Merchán Mesón.
- Ordezko 2: Eva Aisa Andino.
- 2. Miguel Ángel Unzalu Hermosa.
- Ordezko 1: Miriam Garrido Remírez de Ganuza.
- Ordezko 2: José Ignacio Saénz Iraizoz.
- 3. Aroa Jilete González.
- Ordezko 1: Borja Rodríguez Ramajo.
- Ordezko 2: María Julia Rivas García.
5. EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu)
- 1. Eva López de Arroyabe Sáez de Maturana.
- Ordezko 1: Aitor Anda Vélez de Mendizabal.
- Ordezko 2: Maider García de Vicuña Quintana.
- 2. Iker García de Eulate Urdangarain.
- Ordezko 1: María Lorena López de Lacalle Arizti.
- Ordezko 2: Agustín Otsoa Eribeko Landa.
- 3. Izar Mendiguren Cosgaya.
- Ordezko 1: Joseba Marijuan Tejedor.
- Ordezko 2: Ruth Ibisate Díez-Caballero.
6. CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (C’s)
- 1. Jose Antonio Mateo Rández.
- Ordezko 1: Milagros Morlesín Martínez.
- Ordezko 2: Miguel Jacobo Leal Fierro.
7. PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)
- 1. Eva Calleja Vaquero.
- Ordezko 1: Manuel Yacobi Carrasco.
- Ordezko 2: María Elena Sánchez Gutiérrez.
- 2. Alfredo Jorde Mateu.
- Ordezko 1: María Landa Gundín.
- Ordezko 2: Juan Félix Alloza Gonzalo.
- 3. Blanca Amelia Rodríguez Crespo.
- Ordezko 1: Pol Martí Gallardo.
- Ordezko 2: Laura Sandoval Sánchez.
8. RECORTES CERO-GRUPO VERDE (RECORTES CERO-GRUPO VERDE)
- 1. Juan Luis Costa Zuñiga.
- Ordezko 1: Maria Isabel Mariño Fernández.
- Ordezko 2: Otilio Puerta Díez.
Igo »
9. LIBERTAD NAVARRA, LIBERTATE NAFARRA (Ln)
- 1. Carlos Úcar Lerga.
- Ordezko 1: Gaizka Basaldua Sauto.
- Ordezko 2: Maitane Recalde Zabala.
10. PARTIDO COMUNISTA DE LOS PUEBLOS DE ESPAÑA (PCPE)
- 1. Mikel Tapia García del Valle.
- Ordezko 1: Ana Valera Hernández.
- Ordezko 2: Pedro Corral Burcion.
11. VOX (VOX)
- 1. Eugenio Luis García López.
- Ordezko 1: Rebeca González Ruiz.
- Ordezko 2: Luis Miguel Urrechu Revoiro.
Nabarmenduak
Azken aldaketako data: