2016ko Diputatu Kongresurako Hauteskundeak. Aldarrikatutako hautagaitzak Gipuzkoa
Aldarrikatutako hautagaitzak
2016ko Diputatu Kongresurako Hauteskundeak. GIPUZKOA
1. EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)
- 1. Joseba Andoni Agirretxea Urresti.
- 2. Iñigo Barandiaran Benito.
- 3. María del Carmen Solórzano Sánchez.
- 4. Estíbaliz Alkorta Barragán.
- 5. Luis Jesús Uribe-Etxebarria Apalategui.
- 6. Miren Garbiñe Mendizabal Mendizabal.
Ordezkoak:
- 1. Rafael Uribarren Axpe.
- 2. María Milagros Nerea Zubizarreta Arteche.
- 3. María Isabel Vaquero Montero.
2. PARTIDO POPULAR (PP)
- 1. Borja Sémper Pascual.
- 2. Ramón Gómez Ugalde.
- 3. David Hernández San Luis.
- 4. Cristina Baz Larrañaga.
- 5. Inés Baroja Horrillo.
- 6. María Pilar Elías Zabala.
Ordezkoak:
- 1. Alejandro Sáenz Muriel.
- 2. Muriel Larrea Laso.
- 3. Javier Otero Herrojo.
- 4. María José Lafuente Grasa.
3. EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu)
- 1. Marian Beitialarrangoitia Lizarralde.
- 2. Iñaki Ostolaza Esnal.
- 3. Aitzol Cajaraville Garmendia.
- 4. Eraitz Sáez de Egilaz Ramos.
- 5. María Serrano Michelena.
- 6. Gorka Errasti Bernedo.
Ordezkoak:
- 1. Jone Etxeberria Agirre.
- 2. Izaskun Sorondo Arzuaga.
- 3. Jokin Aranalde Olaondo.
4. PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) [PSE-EE (PSOE)]
- 1. Odón Elorza González.
- 2. Rafaela Romero Pozo.
- 3. Isaac Palencia Caballero.
- 4. María Lourdes Acevedo Beldarrain.
- 5. Miguel Ángel Páez Escamendi.
- 6. Juana Fernández Refoyo.
Ordezkoak:
- 1. Eneko Andueza Lorenzo.
- 2. Gloria Vázquez Herranz.
- 3. Daniel García de la Calle.
- 4. Lore Suárez Linazasoro.
5. PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)
- 1. Itziar Gavilán Cárcamo.
- 2. Alexander Correa Aristizábal.
- 3. Patricia Torres Gómez.
- 4. Jaime Hermida Villaseñor.
- 5. Marta Lallana Arcelus.
- 6. Santiago Hernández Herrador.
Ordezkoak:
- 1. María Ángeles Palacios Coscullano.
- 2. Francisco José Fernández Ortiz.
- 3. María Luisa Claver Oñate.
6. PARTIDO LIBERTARIO (P-LIB)
- 1. César Casajús Manero.
- 2. Angela Montero Iturria.
- 3. Héctor Barrio Crespo.
- 4. Julieta Noemí Chamorro Arovi.
- 5. Antonio Canosa García.
- 6. Idoia Burutaran García.
Ordezkoak:
- 1. Alejandro Viladot Fernández.
- 2. Margarita Manero Casas.
7. CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (C’s)
- 1. Miren Esker Sánchez Ruiz.
- 2. Rosana Macieira García.
- 3. Arman Basurto Barrio.
- 4. María Luisa Alonso García.
- 5. Ignacio Sanabria Dorronsoro.
- 6. Mayr Alcaine Zapata.
Ordezkoak:
- 1. Natalia Merino Fernández.
- 2. Iñigo Grijalba Fernández.
8. RECORTES CERO-GRUPO VERDE (RECORTES CERO-GRUPO VERDE)
- 1. Jordi Martínez Rigol.
- 2. M.ª Ángeles Alberdi Bergareche.
- 3. M.ª Carmen Ripa Suberviola.
- 4. David Garro Michelena.
- 5. M.ª Estrella Urra Areta.
- 6. Sergio Larredonda González.
Ordezkoak:
- 1. Josefa Vilar Bonilla.
- 2. Sherwood Scott Cádiz Vilas.
9. UNIDOS PODEMOS/ELKARREKIN AHAL DUGU (PODEMOS/AHAL DUGU-IU-EQUO)
- 1. Nayua Mirian Alba Goveli (PODEMOS/AHAL DUGU).
- 2. María Isabel Salud Areste (IU).
- 3. Ana Isabel San Román Abete (PODEMOS/AHAL DUGU).
- 4. Unai Aso Poza (PODEMOS/AHAL DUGU).
- 5. Jon Hernández Hidalgo (IU).
- 6. Emilio Jesús del Moral Sanz (PODEMOS/AHAL DUGU).
Ordezkoak:
- 1. Rosa María Gorrochategui Tejera (PODEMOS/AHAL DUGU).
- 2. Gleny María Merejo Villafaña (PODEMOS/AHAL DUGU).
- 3. José Luis Villalobos de Lamo (IU).
10. PARTIDO COMUNISTA DE LOS PUEBLOS DE ESPAÑA (PCPE)
- 1. Trever Aritz Hill Ubillos.
- 2. Elena María Angosto Fernández.
- 3. Unai Bayon Aranburu.
- 4. Patricia Lafuente Sayago.
- 5. Adrián Artola Korta.
- 6. Noelia Calonge Moreno.
Ordezkoak:
- 1. Miguel Albors Iruretagoyena.
11. UNIÓN PROGRESO Y DEMOCRACIA (UPyD)
- 1. María Ramona Fernández Ventoso.
- 2. José María Alemán Amundarain.
- 3. Martha Florangel Soriano Jiménez.
- 4. José Manuel Santos García.
- 5. Amelia Méndez Álvarez.
- 6. Francisco Javier del Hoyo Gómez.
Nabarmenduak
Azken aldaketako data: