2016ko Diputatu Kongresurako Hauteskundeak. Aldarrikatutako hautagaitzak Bizkaia
Aldarrikatutako hautagaitzak
2016ko Diputatu Kongresurako Hauteskundeak. BIZKAIA
1. EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)
- 1. Aitor Esteban Bravo.
- 2. Pedro M.ª Azpiazu Uriarte.
- 3. Pilar Ardanza Uribarren.
- 4. Javier Aldamiz-etxebarria López.
- 5. Ana Hormaetxe Ugalde.
- 6. Joseba Escribano Etxebarria.
- 7. Idoia Sagastizabal Unzetabarrenetxea.
- 8. Elixabete Uribarri Uriarte.
Ordezkoak:
- 1. Axier Garate Azpitarte.
- 2. Iratxe Garrido Marmol.
- 3. Diana González García.
2. PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) [PSE-EE (PSOE)]
- 1. Patxi López Álvarez.
- 2. Arantza Leturiondo Aranzamendi.
- 3. Josu Montalbán Goicoechea.
- 4. María Teresa Barahona Díaz.
- 5. Jesús Losada Besteiro.
- 6. Amelia Quintana Tobajas.
- 7. Adolfo Alonso Carvajal.
- 8. Laida Cela Sedano.
Ordezkoak:
- 1. Ángel Santamarta Hidalgo.
- 2. Nora Abete García.
- 3. Oscar Salicio Rego.
3. EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu)
- 1. Oskar Matute García de Jalón.
- 2. Itziar Abellanal Tueros.
- 3. Jon Iñarritu García.
- 4. Iratxe Arriola Alzola.
- 5. Mikel Arginarena Otamendi.
- 6. María Apellaniz Garro.
- 7. Adrián Fuentes Arévalo.
- 8. Onintza Enbeita Maguregi.
Ordezkoak:
- 1. Pedro Macho Aguillo.
- 2. Irantzu Varela Urrestizala.
- 3. Juan Karlos Goienetxea Beitia.
4. PARTIDO POPULAR (PP)
- 1. Leopoldo Barreda de los Ríos.
- 2. Paula Garagalza Muñoz.
- 3. Xabier Olabarrieta Arnaiz.
- 4. Amaya Fernández Angulo.
- 5. José Manuel de Insausti Montalvo.
- 6. Josune López García.
- 7. Jorge Panera Churruca.
- 8. Beatriz Alvarez Fanjul.
Ordezkoak:
- 1. Abel Yunquera Gutiérrez.
- 2. Inés Pascual Iglesias.
- 3. Jesús Sanz Salamanca.
- 4. Beatriz Calvo Fernández.
5. PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)
- 1. Goizane Rodríguez Barroso.
- 2. Miren Andone Requejo Rodríguez.
- 3. Ainhoa Urrutia Azkue.
- 4. Rubén Muro Fernández de Pinedo.
- 5. Alejandro Santos González.
- 6. Lucía Desiree Pérez Lorenzo.
- 7. Jorge Iraurgui Mendoza.
- 8. Pedro María Lozano Charte.
Ordezkoak:
- 1. Antonia Esteban Gallego.
6. CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (C’s)
- 1. Alberto Joaquín Carril López.
- 2. Santiago Orozco García.
- 3. Sergio Martín Rodríguez.
- 4. Consuelo Catalina Sarralde Fernández.
- 5. Adelaida Carmen Suárez Pastor.
- 6. Santiago Sainz Robles.
- 7. Carlos Escalera Lana.
- 8. Aranzazu Santos Elorduy.
Ordezkoak:
- 1. Xabier Martín Rodríguez.
- 2. Cristina Mañes Arce.
7. PARTIDO COMUNISTA DE LOS PUEBLOS DE ESPAÑA (PCPE)
- 1. Sergio Saenz Alvarez.
- 2. Mikel Txakartegi Hernández.
- 3. Angel Comonte Santamaría.
- 4. Aitziber Martín Centeno.
- 5. Aida Maguregui Tomey.
- 6. Gorka Saenz Alvarez.
- 7. Veronica de Eguia Grijelmo.
- 8. Isabel Pinto Alfonso.
8. RECORTES CERO-GRUPO VERDE (RECORTES CERO-GRUPO VERDE)
- 1. Julia Ruth Hernández Castro.
- 2. M.ª Concepción García Cobos.
- 3. Florencio Moreno Barrio.
- 4. José Manuel Blasco Luz.
- 5. Francisco Javier Pérez-Yarza Fernández.
- 6. Elisa Morgado Diez.
- 7. Emilia Hidalgo Santos.
- 8. Unai Irazabal Peris.
Ordezkoak:
- 1. Sonia Cuesta Clemente.
- 2. Juan Ignacio Bartolomé Llaguno.
9. UNIDOS PODEMOS/ELKARREKIN AHAL DUGU (PODEMOS/AHAL DUGU-IU-EQUO)
- 1. Eduardo Maura Zorita (PODEMOS).
- 2. Maria Rosa Martínez Rodríguez (EQUO).
- 3. José David Carracedo Verde (PODEMOS).
- 4. Iñigo Martínez Zaton (IZQUIERDA UNIDA).
- 5. María Carmen Iglesias Camarero (PODEMOS).
- 6. Christian Bolaños Rodríguez (PODEMOS).
- 7. Eneritz de Madariaga Martín (PODEMOS).
- 8. Raimundo Rubio Carcedo (PODEMOS).
Ordezkoak:
- 1. Iratxe Casal Etxebarria (PODEMOS).
- 2. Santiago Campo Azabal (PODEMOS).
- 3. José María Olleta Ormaetxebarria (EQUO).
10. ESCAÑOS EN BLANCO-AULKI ZURIAK (EB-AZ)
- 1. Ager Aguirre Zubillaga.
- 2. Nerea Icuza Campos.
- 3. Vicente Barrero Sarabia.
- 4. Elena Diez Basurto (Independiente).
- 5. Antonio Romaña Antolín (Independiente).
- 6. M.ª Begoña Tesán Laborda (Independiente).
- 7. Iker Barrero Dacosta (Independiente).
- 8. Mercedes Azkona Pastor (Independiente).
11. UNIÓN PROGRESO Y DEMOCRACIA (UPyD)
- 1. Víctor Mariano Ortega Portal.
- 2. María del Carmen Serrano Hospital.
- 3. Mario Duque González.
- 4. María José García Varela.
- 5. Enrique Angulo Pico.
- 6. Leire García Varela.
- 7. Baltasar Hernández Hurtado.
- 8. Valentina Alfaro Quintanilla.
12. ONGI ETORRI (OE)
Ez aldarrikatu.
13. VOX (VOX)
- 1. María Pérez Fernández.
- 2. Luis Cortés Álvarez.
- 3. Valeriano Arrieta Martín.
- 4. Mercedes Fernández Martín.
- 5. Salvador Bartolomé Saiz.
- 6. Francisco Javier Jiménez Martínez.
- 7. José Gabriel Rodríguez Pérez.
- 8. María Ángeles Mendieta Echevarria.
Nabarmenduak
Azken aldaketako data: